Egy motor hatásfoka 90%. Összes teljesíténye 15kW. 30 perc alatt milyen magasra emel 200 t terhet?

Előre is köszi a választ :)



2018. máj. 29. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

P(össz)=15000 Watt, de mivel a hatásfok 90%, a "maradék" teljesítmény már csak P=13500 Watt lesz.


Ezzel a teljesítménnyel 30 perc, azaz 1800 másodperc alatt W=P*t=13500Watt*1800s=24300000 J munkát tud végezni.


Ez a munka fedezi a felemelendő, 200t, azaz 200000kg tömegű teher potenciális/helyzeti energiájának a megváltozását/növekedését deltaE(pot)-ot, amihez a null szintet választhatjuk úgy, hogy elég legyen az E(pot) jelölés is, de én most, a tömörség kedvéért, csak E-t fogok használni, azaz


E=mgh,


ahol m a tömeg, g a nehézségi gyorsulás, amit gondolom vehetünk 10 m/s^2 -nek, h pedig a kiszámolandó magasság, ahonnan


h=E/(mg)


Gondolom, innen már menni fog.

2018. máj. 30. 15:37