Egy 120 V feszültségű áramforrásra párhuzamosan kapcsolunk egy 20 Ω, illetve egy 40 Ω nagyságú ellenállást. Számítsa ki a mellékágakban, illetve a főágban folyó áram erősségét! Határozza meg az eredő ellenálllást!2018. máj. 22. 15:00
2/7 anonim 



válasza:





Segítek
R=U/I
Illetve csak hogy meg ne szakadj az egyik ágban 2x akkor az ohmos ellenállás :)
Innen már könnyű:)
4/7 A kérdező kommentje:
Tudom. De 25 év után nem könnyű visszarázódni a tanulásba.
2018. máj. 22. 20:01
5/7 anonim 



válasza:





Azért 25 év alatt csak nem felejtetted el használni az internetet! Egy darab képletre lett volna szükséged. Amúgy ezt kb. általános iskola 8. osztályában tanítják.
6/7 anonim válasza:
Az eredő ellenállás reciproka az ellenállások reciprokainak összegeként kapható meg: 1/R(eredő) = 1/R(1) + 1/R(2). A főágban folyó áram erőssége: I = U/R(eredő). A mellékágakban folyó áram erőssége pedig - mivel a párhuzamosan kapcsolt ellenállások esetén a feszültségek nagysága a fő- és mellékágakban egyenlő - I(1) = U/R(1); I(2) = U/R(2). Szép Napot! :)
7/7 Tom Benko 



válasza:





Szerintem írd fel a Kirchhoff egyenleteket, és oldd meg! ;)