Egy kavics szabadesést (v1=0) végez h1=120m magasságból mekkora sebességgel csapódik a földbe (v2=?)
mekkora h3 magasságon volt a test amikor a v3 sebessége a becsapódási sebesség felével rendelkezett g=10m/s2
2018. máj. 21. 19:51
1/3 anonim válasza:
első részhez (energiaegyenlettel)
E(helyzeti)=E(mozgási)
m*g*h=1/2m*v^2
g*h=v^2
ebből simán kifejezed a v-t, és kész
utána pedig ugyanezt az egyenletet használod, csak visszafele
2/3 anonim válasza:
bocsi, hülyeséget írtam, még meg is kell szorozni kettővel :)
Tehát az első rész végére az jön ki h
2*g*h=v^2
ebből persze gyököt vonsz és megvan a v.
3/3 anonim válasza:
És ha megjegyzed ezt a képletet:
v^2-v0^2 =2*a*s (ahol a helyett g is lehet) akkor elég sok feladatot meg tudsz oldani. :)