Egy kavics szabadesést (v1=0) végez h1=120m magasságból mekkora sebességgel csapódik a földbe (v2=?)

mekkora h3 magasságon volt a test amikor a v3 sebessége a becsapódási sebesség felével rendelkezett g=10m/s2



2018. máj. 21. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

első részhez (energiaegyenlettel)

E(helyzeti)=E(mozgási)

m*g*h=1/2m*v^2

g*h=v^2


ebből simán kifejezed a v-t, és kész

utána pedig ugyanezt az egyenletet használod, csak visszafele

2018. máj. 21. 23:25
 2/3 anonim ***** válasza:

bocsi, hülyeséget írtam, még meg is kell szorozni kettővel :)

Tehát az első rész végére az jön ki h

2*g*h=v^2


ebből persze gyököt vonsz és megvan a v.

2018. máj. 22. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:

És ha megjegyzed ezt a képletet:


v^2-v0^2 =2*a*s (ahol a helyett g is lehet) akkor elég sok feladatot meg tudsz oldani. :)

2018. máj. 22. 22:13