Crazypeople kérdése:

Valaki megtudná oldani ezt a Fizika feladatot?

Egy 700 g és egy 200 g tömegű álló kiskocsit rugóval szétlökünk. A kisebb tömegű kocsi szétlökés utáni sebessége 2m/s. Mekkora a nagyobb tömegű kocsi szétlökés utáni sebessége?

2018. máj. 28. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valaki meg tudná oldani. Pl. te.

Na jó, segítek, csak hogy ne pontozz le.

Itt a lendületmegmaradással kell számolni. A rendszer összlendülete kezdetben nulla, így ha zárt a rendszer (mivel nincs említve, hogy nem) A végállapotbeli összlendet is állandó. Tehát: 200g*2m/s - a másik kocsi lendülete egyenlő 0. 0,4kgm/s = 700g szorozva a másik kocsi sebességével. Ezt számold ki, hogy te is csinálj valamit.

2018. máj. 28. 19:08
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. máj. 28. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítanék az előzőre, hogy jobban megértsd.


Elsőnek rajzolsz egy ábrát. Egy vonalat húzol és vonalra két téglalpot vagy akár két kocsit kerékkel is az már mindegy. Az egyik balra megy másik jobbra a kettő közé rajzolsz egy rugót is ami már leesett. (cikkcakkos vonalak tudod :).). Benyilazod, hogy az egyik jobbra megy a másik balra. V sebességgel.


Tehát


m1=700g=0,7kg

m2=200g=0,2kg

v2=2m/s

v1=?

Ugyebár zárt rendszert alkot ezért felírható:


m1*v1+m2*v2=0. De ez így még nem helyes. Vektorkoordinátákkal írjuk fel:


-m1*v1+m2*v2 (Ugyebár balra rajzoljuk a nagyobb tömegűt, de jobbra van a pozitív irány, így ezért lesz minusz m1*v2)


Rendezzük az egyenletet:


m2*v2=m1*v1

2018. máj. 28. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Köszi a pontosítást! Valóban így szép a megoldás, de gondolom aki itt íratja a háziját az úgysem törekszik kettsnél többre, ezért nem írtam le. :D
2018. máj. 28. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Tied is jó volt, csak hátha így jobban megérti a feladatot. :)
2018. máj. 29. 10:52