Walnut5588 kérdése:

Megtudná valaki mondani, hogy ezt a feladatot hogy kell megoldani?


A biológia laboratóriumban minden asztal mellett 4 db szék van elhelyezve. Ha a 11.A osztály tanulói helyet akarnak foglalni a laborban, akkor 4 diáknak nem jut ülőhely. Ha viszont minden asztal mellé még egy-egy széket elhelyezünk, akkor mindenki le tud ülni, és még 4 hely üresen is marad.


a) Hány tanulója van a 11.A osztálynak?



#matematika #mi ez öszintén
2018. jan. 17. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanuló: x

asztal: y

szék: x-4 = 4y


Ha minden asztal kep még egy széket, akkor:

szék: 5y = x+4


Van két egyenletünk. Fejezzük ki az első egyenletből y-t!

x-4 = 4y

y = x/4 - 1


Ezt helyettesítsük be a második egyenletbe!

5 * (x/4 - 1) = x + 4

5/4 x - 5 = x + 4

1/4 x - 5 = 4

1/4 x = 9

x = 36

2018. jan. 17. 20:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor az asztal csak egy felesleges megtévesztés, mert a feladat megoldásának szempontjából egyáltalán nincs jelentősége.


Két dolgot kell átgondolni:


1.) A leírásból kiderül, hogy 4 diák marad ülőhely nélkül az alapfelállásnál, tehát pont egy sornyi szék kellene még, hogy mindenkinek jusson hely. Ebből az is kiderül, hogy az osztály létszáma 4*{valamennyi}.


2.) Ha minden sorhoz hozzárakunk még egy széket, akkor soronként 5db. szék lesz.


A kérdés: Hány sor esetén marad 4db. üres szék, ha soronként 5db. van?

2018. jan. 17. 20:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Válaszotokat köszönöm szépen!
2018. jan. 17. 21:35