Aszinkron motor, valaki segít?


Egy háromfázisú delta kapcsolású aszinkronmotor adatai

 a vonali feszültsége: Un = 400 V

 a névleges teljesítménye: Pn = 3,2 kW

 a teljesítménytényezője: cosFi = 0,8

 a hatásfoka: η = 0,85

 a fordulatszáma: n = 940 1

/min

 a pólusszáma: 2p = 6

Határozza meg a motor

a.) a felvett hatásos teljesítményét (P1),

b.) a vonali és fázisáramát (Iv, If),

c.) a teljesítményveszteségét (Pv),

d.) a forgórész áramának frekvenciáját (f2),

e.) a nyomatékát (M)!

Az a) kiszámoltam de szerintem rosszul, mert nemtudom hogy a névleges teljesítményt hova tudom beírni, így egy η=P2/P1-ből számoltam ki, úgy hogy a P2-őt vettem névleges feszültségnek.

A b) feladatnál a P1=gyök3*U*I*cosFi képlettel próbálkoztam, de olyan 6A jött ki és azt meg keveslem.

A c)-t fogalmas sincs hogy álljak neki kiszámolni.

A d)-nél megint az általam ismert képlettel 47Hz jön ki de a forgórészhez az kicsit sok nem?

A e)-nél meg M=60*P2/2Pi*n képletet használtam.

nemtűnik nehéznek ez a faladat, de valahogy mégis olyan szokatlan eredmények jönnek ki, ha egyáltalán jó képletet használok, valaki segítene, vagy legalább a képleteket leírná, hogy mit hova használjak?



2018. máj. 20. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezz meg egy motorost!
2018. máj. 20. 16:38
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a. jó, mert motornál a megadott teljesítmény a tengelyre vonatkozik

b. ok, 3x10A az 6,9 kVA lenne, a három fázis már csak így működik

c. a fene sem érti, hogy ha megvan a hasznos és a bevezetett teljesítményed, miért okoz nehézséget a kettő különbségét meghatározni...

d. ha ott voltál a motortárgyalásánál az órán, hallottad, hogy a forgórészfrekvencia szlipfüggő, az meg mennyi a névleges fordulatnál? Mivel álló helyzetben 50 Hz-nyi erővonalmetszés van, szinkron fordulatnál meg nulla erővonalmetszés van...

2018. máj. 20. 19:02
 3/9 A kérdező kommentje:
sajnos a szinvonalas oktatás miatt nem volt ilyen oktatás, így magam könyvekből tanultam meg, tehát akkor a kettő különbsége? 3Hz? amit leírtál az alapján akkor a slip és e között egyenes arányosság van?
2018. máj. 22. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi minek a különbsége, de f2=s*f1.
2018. máj. 22. 16:26
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez így oké, de a slipet hogyan kapom, meg s=n0-n1/n0

n0=60*f1/p és ide az f1-et hogy kapom meg? nekem az n1-van felül megadva az n0-at meg nem ismerem, vagy azt a táblázat alapján kéne tudjam? de akkor se tudom, hogy 50 vagy 60HZ, 1000 vagy 1200 f/perc

Az előbbi 47Hz-et meg a 940 1/min alapján számoltam ki, de az nem hinném hogy jó.

2018. máj. 22. 23:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Most erre mit mondjak? Te Amerikában jársz magyar nyelvű iskolába, hogy a 60 Hz komolyan szóba jöhet?
2018. máj. 23. 12:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát így oké vizsgán az 50Hz-et választanám, mert itt az van, de nem törvényszerű, hogy a feladat itthonról szól, de xddd akkor is sztem ez egy fa*ság, más feladatba mindig megadják.
2018. máj. 23. 15:12
 8/9 A kérdező kommentje:
jó, igaz, akkor nem is 230 volt lenne, de ilyen elméleti sikon működő rendszerű feladatokat is megszoktak néha adni xd
2018. máj. 23. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:
A tanárfelületességét neked kell korrigálni, ez már régi dolog. :)
2018. máj. 23. 15:53