9200N súlyú gépkocsi induláskor 15s-ig 1,2m/s2 gyorsulással mozog. (Gyorsítási munka: 149040 J) Mekkora a motor munkája és teljesítménye ha a súrlódási együttható 0, 02? Hogyan jönnek ki ezek a megoldások: 173880 J,11592 W

Előre is köszönöm!

2018. márc. 4. 20:27
 1/1 Minekvan ***** válasza:

Adott:

kocsi súlya G=9200N ebből a tömege m=920kg (g=10)

gyorsulás a=1,5 m/s^2, idő t=15s, súrlódási együttható u=0,02, gyorsulási munka W1=149040J.


A motor gyorsulási Fm húzóerejéhez még hozzáadódik a súrlódás leküzdéséhez szükséges Fs erő, így a teljes erőszükséglet F= Fm+Fs, --> m*a + u*m*g = 920*1,2+0,02*920*10=1288N

A megtett út hossza s=(a*t^2)/2 = (1,2*15^2)/2= 135m

A motor által befektetett munka W=F*s = 1288*135=173880J

A motor teljesítménye P=W/t = 173880/15 = 11592W.

2018. márc. 9. 19:28