Előre is köszönöm!2018. márc. 4. 20:27
1/1 Minekvan válasza:
Adott:
kocsi súlya G=9200N ebből a tömege m=920kg (g=10)
gyorsulás a=1,5 m/s^2, idő t=15s, súrlódási együttható u=0,02, gyorsulási munka W1=149040J.
A motor gyorsulási Fm húzóerejéhez még hozzáadódik a súrlódás leküzdéséhez szükséges Fs erő, így a teljes erőszükséglet F= Fm+Fs, --> m*a + u*m*g = 920*1,2+0,02*920*10=1288N
A megtett út hossza s=(a*t^2)/2 = (1,2*15^2)/2= 135m
A motor által befektetett munka W=F*s = 1288*135=173880J
A motor teljesítménye P=W/t = 173880/15 = 11592W.