Tudnátok segíteni kérlek az alábbi feladatokban? 1. Egy osztály tanulói matematika (M), fizika (F), és történelem (T) szakkörre járnak. A következőket tudjuk: M=14; F=15; T=11; M(metszet)F=6; M(metszet)T=3; F(metszet)T=5; 2 gyerek mindhárom


szakkörnek tagja és 2 gyerek egyiknek sem. Mennyi az osztálylétszám?


2. A 0;2;3;4;7 számjegyekből képezünk 3 jegyű számokat úgy, hogy minden számjegy csak egyszer szerepelhet.

a. Hány 3-jegyű számot képezhetünk?

b. Hány páros szám van közöttük?

c. Hány 4-el osztható 3-jegyű szám képezhető? Válaszodat részletesen is indokold meg!


3. A sportverseny döntőjébe 9 tanuló került. 4 lány: A;B;C;D és 5 fiú E;F;G;H;I. A versenyen egy első, egy második és egy harmadik díjat adnak.

a. Hányféleképpen alakulhat a sorrend?

b. Hány esetben lehet fiú az első?

c. Hány esetben lehet B a helyezettek között? Válaszaidat indokold!



2020. máj. 28. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem hiszem el, megírtam, már csak egy mondat kellett volna erre elveszik.... :|

Majd megírom megint, csak ez most nagyon felidegesített....

2020. máj. 29. 00:00
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. [link]

|MUFUT|=14+15+11-6-3-5+2=28

Az osztálylétszám: 28+2=30

2020. máj. 29. 07:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2.

a) 1.hely: 4(0 nem), 2. hely: 4 (1. nem), 3. hely: 3 (1., 2. nem).

Így 4*4*3=48


b) 0 a végén: 4*3=12, 2 vagy 4 a végén:3*3=9. Így 12+2*9=30


c)

_04 - 3

_20 - 3

_24 - 2

_32 - 2

_40 - 3

_72 - 2

Összesen: 15.

2020. máj. 29. 07:19
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

3.

a) 9!=362880

b) 5*8!=201600

c) 3*8!=120960

2020. máj. 29. 07:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 3.-ra sajnos egyik válasz sem jó. Hiszen figyelembe kell venni azt, hogy egy első, egy második és egy harmadik díjat adnak.
2020. máj. 30. 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:
A szöveget figyelmesen érdemes elolvasni. A feladat nem a díjazottak sorrendjéről szól, hanem a versenyzők sorrendjéről.
2020. máj. 31. 10:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem a díjazottak sorrendjéről???
2020. máj. 31. 12:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi sem biztos, de addig ne ítélkezzünk, amíg biztosat nem tudunk.
2020. máj. 31. 15:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. jún. 1. 17:55