Nincs megadva az első tag és a differencia sem.2020. máj. 28. 18:54
1/6 anonim válasza:
Tudnál példát írni, hogy mire gondolsz?
2/6 A kérdező kommentje:
Annyi van megadva az egyik feladatnál pl hogy a 14.ik tag egyenlő 23 harmaddal, és a 26.ik tag egyenlő -45 ketteddel.
Ki kell számolni az első tagot és a 90.ik tagot.
2020. máj. 28. 21:53
3/6 anonim válasza:
a1+13d=23/3
a1+25d=-45/2
------------
12d=-89/6
d=-89/72
a=visszahelyettesítés
a90=a1+d(n-1)
4/6 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki a 89?
2020. máj. 28. 23:09
5/6 A kérdező kommentje:
-89*
2020. máj. 28. 23:10
6/6 anonim válasza:
Közös nevezőre hozta a jobb oldalt.