Számtani sorozatokban hogy kell megoldani a törtes feladatokat?

Nincs megadva az első tag és a differencia sem.

2020. máj. 28. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál példát írni, hogy mire gondolsz?
2020. máj. 28. 19:03
 2/6 A kérdező kommentje:

Annyi van megadva az egyik feladatnál pl hogy a 14.ik tag egyenlő 23 harmaddal, és a 26.ik tag egyenlő -45 ketteddel.

Ki kell számolni az első tagot és a 90.ik tagot.

2020. máj. 28. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a1+13d=23/3

a1+25d=-45/2

------------

12d=-89/6

d=-89/72

a=visszahelyettesítés


a90=a1+d(n-1)

2020. máj. 28. 22:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki a 89?
2020. máj. 28. 23:09
 5/6 A kérdező kommentje:
-89*
2020. máj. 28. 23:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Közös nevezőre hozta a jobb oldalt.
2020. máj. 28. 23:14