1.) Egy mértani sorozat első három elemének összege 105, az első és harmadik elem szorzata 400.Mennyi az első 7 elem összege?
2.)Egy mértani sorozat első eleme 0,1 , az első négy elem összege eggyel nagyobb a soroztat kvóciensénél.Határozzuk meg a sorozat első négy elemét!
3.)Hány elemet kell összeadni az elsőtől kezdve az an=3x2^n sorozatból, hogy az összeg 1 milliónál nagyobb legyen?
2016. nov. 12. 17:57
1/1 anonim válasza:
1, Első három elem: a1, a2, a3
Mivel mértani, ezért: a2 = a1*q és a3 = a2*q, a3=a1*q*q
a1+a2+a3 = 105 -> a1 + a1*q + a1*q*q = 105
a1*a3 = 400 -> a1*(a1*q*q) = 400
Megoldod, a1 és q meglesz, használod a képletet és kiszámolod az első 7 elem összegét.