Megtudná oldani ezeket a feladatokat valaki? (Matek házi)


1. Egy számtani sorozat második és negyedik elemének összege 34. A sorozat ötödik eleme 31. Sorold fel a számtani sorozat első 5 elemét, és add meg az összegüket is!

2. Egy számtani sorozat harmadik és első elemének különbsége (-4). A sorozat második tagja 5. Írd föl a sorozat első 5 elemét, és add meg az összegüket is!

3. Tornabemutatón a lányok a szalaggyakorlathoz háromszög alakban álltak fel.

a- Az első sorban egy kislány volt, a következőben három, és minden sorban kettővel többen álltak, mint a megelőzőben. Összesen 15 sorban voltak, majd a labdagyakorlathoz négyzet alakba kellett felállniuk. Meg tudták ezt oldani?

b- El tudnak-e négyzet alakba helyezkedni a lányok akkor is, ha a rajznak megfelelően álltak fel a szalaggyakorlathoz, és továbbra is 15 sor van?

(A rajzon elöl 1 gyerek áll, mögötte 2, azok mögött pedig 3.)


Ha akár csak egy feladatban is tudsz segíteni, akkor nagyon köszönöm. Viszont kérlek vezessétek le, hogy, hogyan jutottatok el a megoldásig!


A válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. máj. 19. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. a1+d+a1+3d=34

2a1+4d=34

a1+2d=17

a1+4d=31

------------

2d=14

d=7

a1=3


3, 10, 17, 24, 31

Összeg:85

2020. máj. 19. 10:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2.

a3-a1=2d=-4 =>d=-2


7,5,3,1,-1

Összeg: 15

2020. máj. 19. 10:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

3.

a)

a1=1, d=2

s15=(2*1+14*2)/2*15=225=15^2

Elhelyezhetők négyzet alakba.

b)

a1=1, d=1

s15=(2+14)/2*15=120 Nem négyzetszám. => Nem állhatnak négyzet alakba.

2020. máj. 19. 10:22
 4/5 anonim válasza:
100%
Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld kéz! :D
2020. máj. 19. 10:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is nagyon köszönöm!
2020. máj. 19. 10:50