Mi a matek feladatok levezetése?


Legyen szíves valaki segíteni az alábbi matek feladatok megoldásában, mert távoktatásban, egyedül kicsit nehéz!!


1.) Adott a koordináta-rendszerben az K (-2;-4 ) középpontú, 5 egység sugarú kör.

a) Számítsa ki az 4x+3y = 5 egyenletű egyenes és a kör közös pontjainak koordinátáit!

b) Írja fel a kör P(-6; −7) pontjában húzható érintőjének egyenletét! Adja meg ennek az érintőnek az iránytangensét (meredekségét)!


2.) Adott két egyenes: e:2x-3y=5 és f:3x+2y=-5,5. .

a) Határozza meg a két egyenes P metszéspontjának koordinátáit!

b) Igazolja, hogy az e és az f egyenesek egymásra merőlegesek!



2020. máj. 26. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

1. A kör egyenlete: (x+2)^2+(x+4)^2=25

a) A kör és az egyenes egyenleteiből álló egyenletrendszert kell megoldanod.

Egy közös pont van:(2;-1)


b) normálvektor KP(-4;-3) => egyenlet -4x-3y=-4*(-6)-3*(-7)

irányvektor: (3;-4) meredekség: -4/3


2.

a) Az egyenletrendszert kell megoldanod. => M(-1/2;-2)

b) A normálvektorok skaláris szorzata:

(2;-3)(3;2)=6-6=0 => merőlegesek

2020. máj. 26. 17:54
 2/2 A kérdező kommentje:
azt le tudnád írni, hogy hogyan jött ki a közös pont? ezzel vagyok gondban.
2020. máj. 27. 09:51