Egy 10 cm sugarú körbe írt téglalap oldalainak aránya 3:4.Mekkorák a téglalap oldalai?


2020. máj. 27. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rajzold le!

Legyen az egyik oldal 3x, a másik 4x.

Behúzod a téglalap átlóját, és meglepően észreveszed, hogy ez pont a kör átmérője, ami 20cm.

A derékszögről eszedbe jut Pitagorasz bácsi, és fel is írod, hogy

(3x)^2+(4x)^2=20^2

Ebből kijön x, abból pedig az oldalak.

2020. máj. 27. 10:50
 2/3 A kérdező kommentje:
Ki jött a 16. De innen hogyan tovább?
2020. máj. 27. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

x négyzet = 16

x= +4 vagy -4

De mivel -4 cm-t aligha lehet egy téglalapnál, így most elég a +4-et nézni.

x=4 cm

egyik oldal 3x: 3*4=12 cm

másik oldal 4x: 4*4=16 cm

2020. máj. 27. 13:00