Matematika 9. o téglalap oldalainak kiszámítása valaki segítsen légyszi?

egy 34cm sugarú körbe írt téglalap oldalainak aránya 8:15. Hat. meg a teglalap oldalainak hosszát. Nagyon megköszönném
2020. márc. 24. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A téglalap oldalai: 8x, 15x.

A téglalap átlója a kör átmérője.

A téglalap átlója a téglalapot két derékszögű háromszögre bontja.

[link]

2020. márc. 24. 10:20
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! és az x kiszámításához az egyenlet az úgy nézne ki hogy

8x+15x=34?

2020. márc. 24. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem!

A kör sugara 34, az átmérője 68.


(8x)^2+(15x)^2=68^2


Addig próbálkozz, amíg x = 2 eredményre jutsz!

2020. márc. 24. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló érthetően leírta, hogy Pitagorasz tételt kell alkalmaznod.

(8x)^2+(15x)^2=34^2

Innen már menni fog?

2020. márc. 24. 10:31
 5/6 A kérdező kommentje:
naaaaagyon szepen koszonom, sikerult!! kiralyak vagytok :)
2020. márc. 24. 10:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi elnéztem:

(8x)^2+(15x)^2=68^2

2020. márc. 24. 10:48