egy 34cm sugarú körbe írt téglalap oldalainak aránya 8:15. Hat. meg a teglalap oldalainak hosszát. Nagyon megköszönném2020. márc. 24. 10:10
1/6 anonim válasza:
A téglalap oldalai: 8x, 15x.
A téglalap átlója a kör átmérője.
A téglalap átlója a téglalapot két derékszögű háromszögre bontja.
2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! és az x kiszámításához az egyenlet az úgy nézne ki hogy
8x+15x=34?
2020. márc. 24. 10:23
3/6 anonim válasza:
Nem!
A kör sugara 34, az átmérője 68.
(8x)^2+(15x)^2=68^2
Addig próbálkozz, amíg x = 2 eredményre jutsz!
4/6 anonim válasza:
Az első válaszoló érthetően leírta, hogy Pitagorasz tételt kell alkalmaznod.
(8x)^2+(15x)^2=34^2
Innen már menni fog?
5/6 A kérdező kommentje:
naaaaagyon szepen koszonom, sikerult!! kiralyak vagytok :)
2020. márc. 24. 10:48
6/6 anonim válasza:
Bocsi elnéztem:
(8x)^2+(15x)^2=68^2