Egy téglalap oldalai 10 cm és 24 cm hosszúak. Mekkora darabokra osztja a szögfelezője az átlóját?


Sziasztok!

Valakinek valami ötlet esetleg?



2020. márc. 21. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is, számoljuk ki az átló hosszát, ezt Pitagorasz tételével tudjuk megtenni:


d^2 = 10^2 + 24^2, erre d=26 adódik, tehát 26 cm hosszú az átlója.


Ha behúzzuk a szögfelezőt, akkor máris a szögfelezőtételt lehet használni; legyen a 10 cm-es oldallal szemközti átlórész hossza x, ekkor a másik rész 26-x hosszú lesz.


A szögfelezőtétel szerint: 10/x = 24/(26-x)


Innen be tudod fejezni?

2020. márc. 21. 12:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Ááá, köszönöm szépen, menni fog😁
2020. márc. 22. 08:28