Sziasztok!
Valakinek valami ötlet esetleg?
2020. márc. 21. 12:30
1/2 anonim válasza:
Először is, számoljuk ki az átló hosszát, ezt Pitagorasz tételével tudjuk megtenni:
d^2 = 10^2 + 24^2, erre d=26 adódik, tehát 26 cm hosszú az átlója.
Ha behúzzuk a szögfelezőt, akkor máris a szögfelezőtételt lehet használni; legyen a 10 cm-es oldallal szemközti átlórész hossza x, ekkor a másik rész 26-x hosszú lesz.
A szögfelezőtétel szerint: 10/x = 24/(26-x)
Innen be tudod fejezni?
2/2 A kérdező kommentje:
Ááá, köszönöm szépen, menni fog😁
2020. márc. 22. 08:28