Egy téglalap területe 120m². Az oldalak különbsége 7m. Mekkorák az oldalai?


2020. febr. 21. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

120 = x * (x+7)


Meg tudod oldalni?

2020. febr. 21. 09:22
 2/3 anonim ***** válasza:
oldani
2020. febr. 21. 09:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

x * (x + 7) = 120

x² + 7x - 120 = 0

2020. febr. 21. 09:32