2015. márc. 17. 14:21
1/3 anonim válasza:
2a+2(a+8)=56
mondd, hogy csak harmadikos vagy
2/3 anonim válasza:
^Te meg duplán szoroztál kettővel... Plusz csak egy lehetőséget vettél figyelembe, pedig több megoldás is van.
A téglalap oldalai:
a
b >= a + 4
Egyenlőséget feltételezve:
K = 2 * (a + b) = 2 * (a + a + 4) = 2 * (2a + 4) = 4a + 8 = 56 cm
És innen:
4a = 48 cm
a = 12 cm
--> b = 16 cm
A két oldal különbsége ennél nagyobb is lehet, az előbb felírttal analóg módon kiszámolhatsz több lehetőséget is.