Egy téglalap kerülete 56 cm. Mekkorák a téglalap oldalai, ha szomszédos oldalai hosszának különbsége legalább 4 cm?


2015. márc. 17. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

2a+2(a+8)=56


mondd, hogy csak harmadikos vagy

2015. márc. 17. 14:30
 2/3 anonim ***** válasza:

^Te meg duplán szoroztál kettővel... Plusz csak egy lehetőséget vettél figyelembe, pedig több megoldás is van.


A téglalap oldalai:

a

b >= a + 4

Egyenlőséget feltételezve:

K = 2 * (a + b) = 2 * (a + a + 4) = 2 * (2a + 4) = 4a + 8 = 56 cm

És innen:

4a = 48 cm

a = 12 cm

--> b = 16 cm

A két oldal különbsége ennél nagyobb is lehet, az előbb felírttal analóg módon kiszámolhatsz több lehetőséget is.

2015. márc. 17. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:
basszus, igaz ... bocs
2015. márc. 17. 21:36