2014. nov. 22. 11:41
1/3 anonim válasza:
ha tükrözzük az átlóegyenesére ugyanaz a téglalap marad.
Kerület= 2(a+b) = 2*14=28 egység
Terület= a*b = 48 egység
2/3 A kérdező kommentje:
A könyv szerint kerület az 31 a területe pedig 58,5.
2014. nov. 22. 15:18
3/3 anonim válasza:
Szép kis feladat! :-)
A számolgatás eredményeként a válasz a kérdésre:
A közös terület
T = a(3b² - a²)/2b
A kerület
K = 4a + 2(b² - a²)/b
ahol
a = 6
b = 8
a téglalap oldalai.
DeeDee
*******