Egy téglalapot melynek a két szomszédos oldala 6 és 8 hosszúságú, tükrözzünk egyik átlóegyenesére. Mekkora a kerülete és a területe a két téglalap uniójának?


2014. nov. 22. 11:41
 1/3 anonim válasza:

ha tükrözzük az átlóegyenesére ugyanaz a téglalap marad.

Kerület= 2(a+b) = 2*14=28 egység

Terület= a*b = 48 egység

2014. nov. 22. 13:00
 2/3 A kérdező kommentje:
A könyv szerint kerület az 31 a területe pedig 58,5.
2014. nov. 22. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis feladat! :-)


A számolgatás eredményeként a válasz a kérdésre:


A közös terület

T = a(3b² - a²)/2b


A kerület

K = 4a + 2(b² - a²)/b


ahol

a = 6

b = 8

a téglalap oldalai.


DeeDee

*******

2014. nov. 22. 21:11