Hát ezt nem látom át, próbáltam már papírral is ábrázolni, de sehogy se hogy kiszámoljam. Valaki tudna segíteni?

2014. nov. 20. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a téglalap átlóját, ami gyök(36+64)=10

Ez a körülírható kör átmérője. Így a sugara 10/2=5

A forgatásnál gömb keletkezik. A gömb felszíne 4*pi*r^2=25*4*pi=100pi=314

Térfogata: 4*pi*r^3/3=4*pi*125/3=500pi/3=1570/3=523,33

2014. nov. 20. 10:47
 2/8 A kérdező kommentje:
A könyv szerint ezeknek az eredményeknek kell kijönni: A=274,97, V=335,29
2014. nov. 20. 10:52
 3/8 anonim válasza:

Itt homokóra szerű alakzat lesz, nem gömb... Gömböt úgy kapsz, ha fél kört forgatsz körbe az egyenese körül nem?


Érdekel a válasz engem is, de most a körülmények nem alkalmasak, számolgatnom meg ezen gondolkodnom.

2014. nov. 20. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 2-es válaszolónak van igaza. Két kúp és két csonkakúp keletkezik. Elsiettem
2014. nov. 20. 11:22
 5/8 A kérdező kommentje:
és ezt hogy kellene levezetni úgy? :)
2014. nov. 20. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem úgy kell levezetni. Találtam egy oldalt, ahol megvan a rajz. [link]
2014. nov. 20. 12:19
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az ábrát, egyáltalán nem így képzeltem el. esetleg valaki ez alapján kitudja számolni? mert nekem ez nagyon bonyolult :S
2014. nov. 20. 19:18
 8/8 A kérdező kommentje:
valaki letudná nekem ezt vezetni? azóta sem megy :S
2014. dec. 1. 20:52