648 pí jött ki, az jó?2012. dec. 19. 16:26
1/2 bongolo válasza:
Szerintem 1562/5·π
r²π integrálja, ahol r=(2x+1)²:
∫(2x+1)⁴·π dx = (2x+1)⁵·π/10 + C
[0;2] közötti határozott integrál:
π/10·(5⁵ - 1) = 3124π/10 = 1562π/5
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. dec. 20. 12:28