Határozza meg az f (x) = (2x+1) ^2 függvény x tengely körüli megforgatásával keletkező forgástest térfogatát a [0;2] intervallumban?

648 pí jött ki, az jó?

2012. dec. 19. 16:26
 1/2 bongolo ***** válasza:

Szerintem 1562/5·π


r²π integrálja, ahol r=(2x+1)²:

∫(2x+1)⁴·π dx = (2x+1)⁵·π/10 + C

[0;2] közötti határozott integrál:

π/10·(5⁵ - 1) = 3124π/10 = 1562π/5

2012. dec. 20. 00:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. dec. 20. 12:28