2013. okt. 31. 21:30
1/6 anonim válasza:
3x * 5x = 135
15x^2 = 135
x^2 = 9
Csak a pozitív gyök lehet.
x = 3
a = 9 cm és b = 15 cm.
K = 2a + 2b = Pont annyi, amennyi.
2/6 doracell válasza:
Az rövidebb oldal hossza 3a, a hosszabbé 5a.
A kettő szorzata a terület, vagyis
3a*5a=15a^2=135
Innen megy?
4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. nov. 1. 08:03
6/6 doracell válasza:
A privátra válaszolva:
Igazából az 1. válaszoló már leírta végig, de akkor onnan folytatom, ameddig leírtam.
3a*5a=15a^2=135(cm^2)
Mindkét oldalt elosztod 15-tel
a^2=135/15=9(cm^2)
a1=-3(cm) a2=3(cm), de ahogy már leírták neked, nyilván csak az utóbbi lesz itt jó megoldás.
A rövidebb oldal 3a=9cm, a hosszabbik oldal 5a=15cm
A kerület pedig a kettő összegének a kétszerese:
2*(15+9)=48cm
Így most tiszta?