Ezt a feladatot nem bírom megoldani:Mekkora a téglalap kerülete, ha a területe 135cm2, és szomszédos oldalainak aránya 3:5?


2013. okt. 31. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

3x * 5x = 135


15x^2 = 135


x^2 = 9


Csak a pozitív gyök lehet.


x = 3


a = 9 cm és b = 15 cm.


K = 2a + 2b = Pont annyi, amennyi.

2013. okt. 31. 21:33
 2/6 doracell ***** válasza:

Az rövidebb oldal hossza 3a, a hosszabbé 5a.

A kettő szorzata a terület, vagyis

3a*5a=15a^2=135

Innen megy?

2013. okt. 31. 21:33
 3/6 doracell ***** válasza:
Valaki gyorsabb volt :)
2013. okt. 31. 21:34
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. nov. 1. 08:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen!


#1 vagyok

2013. nov. 1. 08:56
 6/6 doracell ***** válasza:

A privátra válaszolva:

Igazából az 1. válaszoló már leírta végig, de akkor onnan folytatom, ameddig leírtam.


3a*5a=15a^2=135(cm^2)

Mindkét oldalt elosztod 15-tel

a^2=135/15=9(cm^2)

a1=-3(cm) a2=3(cm), de ahogy már leírták neked, nyilván csak az utóbbi lesz itt jó megoldás.

A rövidebb oldal 3a=9cm, a hosszabbik oldal 5a=15cm

A kerület pedig a kettő összegének a kétszerese:

2*(15+9)=48cm


Így most tiszta?

2013. nov. 1. 13:33