2018. nov. 26. 17:28
1/1 sharkxxx válasza:
1.)
T = 32,8
a - b = 2,4
a = ?
b = ?
------ ------
a - b = 2,4
a = 2,4 + b
T = a * b
T = (2,4 + b) * b
32,8 = (2,4 + b) * b
32,8 = 2,4*b + b*b
0 = 2,4*b + b*b - 32,8
b^2 + 2,4*b - 32,8 = 0
A másodfokú megoldóképlettel kiszámoljuk.
b = 4,651496
a = 2,4 + b
a = 2,4 + 4,651496
a = 7,051496
Ellenőrzés:
T = a * b
32,8 = 7,051496 * 4,651496
32,8 = 32,8
------ ------ ------
2.)
K - t = 24 (kerület mínusz átló)
a = ? (oldal)
------
K = 6*a
t = 2*a
K - t = 24
6*a - 2*a = 24
(6 - 2)*a = 24
4*a = 24
a = 24/4
a = 6