Mekkora a téglalap oldalainak hosszúsága, ha kerülete megegyezik a négyzet kerületével?

És ugyan ez a kérdés egyenlő terület esetén is.

2018. jan. 23. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A négyzet kerülete: 4a

Jelöljük a téglalap oldalait b-vel és c-vel!

2b + 2c = 4a

b+c = 2a

c = 2a - b


Tehát b bármekkora lehet, c pedig ennyi. Persze úgy kell ügyeskedni, hogy minden oldal pozitív legyen.

.

.

.

A négyzet területe a².

jelöljük a téglalap oldalait b-vel és c-vel!

Ekkor b*c = a²

c = a²/b

2018. jan. 23. 17:12
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami még hiányzik a feladat szövegéből.

Az igaz, amit írtál, de nem hiszem, hogy erre voltak kíváncsiak.

2018. jan. 23. 22:57