És ugyan ez a kérdés egyenlő terület esetén is.2018. jan. 23. 16:57
1/2 anonim válasza:
A négyzet kerülete: 4a
Jelöljük a téglalap oldalait b-vel és c-vel!
2b + 2c = 4a
b+c = 2a
c = 2a - b
Tehát b bármekkora lehet, c pedig ennyi. Persze úgy kell ügyeskedni, hogy minden oldal pozitív legyen.
.
.
.
A négyzet területe a².
jelöljük a téglalap oldalait b-vel és c-vel!
Ekkor b*c = a²
c = a²/b
2/2 anonim válasza:
Szerintem valami még hiányzik a feladat szövegéből.
Az igaz, amit írtál, de nem hiszem, hogy erre voltak kíváncsiak.