Hogy lehet kiszámítani egy téglalap oldalainak hosszát? Ha a hossza 4cm-el nagyobb mint a szélessége. Az átló pedig 20 cm.


2019. nov. 28. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Amikor valaki egy kérdést kiír egy olyan feladatra, amit gyorsabban meg lehet oldani, mint kiírni a kérdést..
2019. nov. 28. 15:05
 2/5 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat légyszi.😀
2019. nov. 28. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Derékszögű háromszög, a2 + b2 = c2


x2 + (x+4)2 = 20^2

2019. nov. 28. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszban felírt egyenletet megoldva 12 és 16 a téglalap két oldala. Ha nem tudsz másodfokú egyenletet megoldani akkor a pitagoraszi számhármasok többszöröseivel is számolhatsz.
2019. nov. 28. 16:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. nov. 28. 23:14