Két hasonló háromszög területének aránya 16:25. Mekkora a nagyobb háromszög kerülete, ha a kicsié 120 cm?

Mekkora a nagyobb háromszög oldala, ha tudjuk, hogy 6 cm-rel nagyobb a kis háromszög legnagyobb oldalánál?

2020. máj. 26. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hasonlóság aránya a területek arányának négyzetgyöke, 4/5. A kerületek aránya 4/5, a nagyobb háromszög kerülete 150.


5x-4x=6

x=6

A nagyobb háromszög legnagyobb oldala: 30.

2020. máj. 26. 19:37
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. máj. 27. 11:21
 3/3 Csabi22 válasza:
Szia, szerintem egy háromszög legnagyobb oldala, minimum a kerület 1/3 része! kicsi 120/3=40 min a nagyobb 150/3=50 min. A megoldás szerintem egy-kettő egyenlő oldalú háromszög, ahol: a=40 és a'=50 (kerület 40*3=120 és 50*3=150 az arányok is így 4/5).
2022. jan. 19. 23:05