Mekkora a nagyobb háromszög oldala, ha tudjuk, hogy 6 cm-rel nagyobb a kis háromszög legnagyobb oldalánál?2020. máj. 26. 19:13
1/3 anonim válasza:
A hasonlóság aránya a területek arányának négyzetgyöke, 4/5. A kerületek aránya 4/5, a nagyobb háromszög kerülete 150.
5x-4x=6
x=6
A nagyobb háromszög legnagyobb oldala: 30.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. máj. 27. 11:21
3/3 Csabi22 válasza:
Szia, szerintem egy háromszög legnagyobb oldala, minimum a kerület 1/3 része! kicsi 120/3=40 min a nagyobb 150/3=50 min. A megoldás szerintem egy-kettő egyenlő oldalú háromszög, ahol: a=40 és a'=50 (kerület 40*3=120 és 50*3=150 az arányok is így 4/5).