pliz nem tanultam2020. máj. 25. 13:06
1/2 anonim válasza:
A területek aránya a hasonlóság arányának a négyzete, így a hasonlóság aránya 5/6.
A kerületek aránya a hasonlóság aránya, ami 5/6.
2/2 anonim válasza:
BC/B'C'=5/6
B'C'=6*BC/5=6*7,5/5=9