Az ABC és az A’B’C’ háromszög területének aránya 25:36. Mekkora a kerületeik aránya? Mekkora B’C’, ha BC = 7,5 cm?

pliz nem tanultam

2020. máj. 25. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A területek aránya a hasonlóság arányának a négyzete, így a hasonlóság aránya 5/6.

A kerületek aránya a hasonlóság aránya, ami 5/6.

2020. máj. 25. 14:26
 2/2 anonim ***** válasza:

BC/B'C'=5/6

B'C'=6*BC/5=6*7,5/5=9

2020. máj. 25. 15:37