Határozd meg a körgyűrű területét, ha adott a két határoló körvonal sugara:

rk=8 cm, rb=2 cm

Ha valaki el is tudná magyarázni az még jobb lenne. Előre köszönöm! <3



2020. máj. 20. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Két kör területének különbsége:

8^2*Pi-2^2*Pi=60*Pi=188,5

2020. máj. 20. 11:02
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Azt letudná írni hogy ^ mit jelen? És nagyon szépen köszönöm <3
2020. máj. 20. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a^2 - a négyzet
2020. máj. 20. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kör területe r*r*Pi= r^2*Pi

Az ^2 azt jelöli, hogy a számnak a négyzetét kell venni, (csak itt nincs lehtőség ezt felső indexben kiírni) .

2020. máj. 20. 11:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaa értem csak ezt még nem tudtam :) Nagyon szépen köszönöm a választ!! :3 <3
2020. máj. 20. 11:21