Valaki segítene a matek házimba?


1. Melyik fiú csinált több fekvőtámaszt egy hét alatt? Pista első nap 15-öt nyomott le, és a napi adagot mindig 3-mal növelte; Zoli pedig minden nap 20 fekvőtámaszt csinált.

2. Az erdészek a kivágott rönköket az ábrán látható módon tárolják. Hány rönk van a rakásban, ha az 12 sorból áll? (Az ábra úgy néz ki, hogy háromszögalakba fel vannak pakolva a rönkök)

3. Számítsd ki a természetes számok összegét 1-től 100-ig!

4.Számítsd ki a páros számok összegét 2-től 100-ig!



2020. máj. 20. 09:24
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

Pista: s7=(2*15+6*3)/2*7=168

Zoli: 7*20=140


2.

s12=(2*1+11*1)/2*12=78


3. a1=1, d=1, a100=100

s100=(1+100)/2*100=5050


4.

s50=(2+100)/2*500=2550

2020. máj. 20. 09:36