1. Melyik fiú csinált több fekvőtámaszt egy hét alatt? Pista első nap 15-öt nyomott le, és a napi adagot mindig 3-mal növelte; Zoli pedig minden nap 20 fekvőtámaszt csinált.
2. Az erdészek a kivágott rönköket az ábrán látható módon tárolják. Hány rönk van a rakásban, ha az 12 sorból áll? (Az ábra úgy néz ki, hogy háromszögalakba fel vannak pakolva a rönkök)
3. Számítsd ki a természetes számok összegét 1-től 100-ig!
4.Számítsd ki a páros számok összegét 2-től 100-ig!
2020. máj. 20. 09:24
1/1 anonim válasza:
1.
Pista: s7=(2*15+6*3)/2*7=168
Zoli: 7*20=140
2.
s12=(2*1+11*1)/2*12=78
3. a1=1, d=1, a100=100
s100=(1+100)/2*100=5050
4.
s50=(2+100)/2*500=2550