Segit valaki a matek házimba?


megköszönném ha a mentetét is leírnátok.

1,mennyit keverjünk össze a 40%os és 80%os oldatokból, ahhoz hogy 10 liter 50%os oldatot kapjunk?


2,egy háromjegyű szám utolsó jegye 3.ha ezt a számot a végéről az elejére írjuk akkor 162vel kisebb számot kapunk. melyik ez a szám?


3, egy tura napjan délig 2/5 részt teszunk meg. ezutan 5 óráig megtettuk az ut harmadat és még hátra volt 24km. hány km volt a tura?


4, szegedről budapestre autóval 2,5 ora az ut. teherautoval, amely orankent 12 kmrel kevesebbet tesz meg, 3 ora az ut. hány km a ket varos tavolsága?


5, egy medence 12 meterrel hosszabb mint amilyen széles a víz mélysége 2 méter. mekkorák a medence meretei ha feltöltéskor 1368m3 vizre van szukseg


6, egy kereskedo 39 euroert adott el egy arut. mennyiert vette ha annyi szazalékkal dragabban adta mint ahany euroert vette az arut?



2020. márc. 18. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Hol akadtál el konkrétan?
2020. márc. 18. 16:30
 2/10 A kérdező kommentje:
oh, már ott hogy feladták ezeket. sajnálom de nagyon buta vagyok a matekhoz, remélem valaki segít:(
2020. márc. 18. 16:34
 3/10 October15 ***** válasza:
43%
Jaj hát ez nagyon nagy kár mivel nem fogjuk hülyetted megírni. :( Ennyire ne nézz már hülyének. :D Google a barátod aztán hajrá.
2020. márc. 18. 16:41
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

1.

x liter 40%-os alkoholban 0,4x liter tiszta alkohol van.


(10-x)liter 80%-os alkoholban 0,8(10-x) liter tiszta alkohol van.


A keverék 10 liter 50%-os alkoholban 0,5*10=5 liter tiszta alkohol van.

A tiszta alkohol térfogatok összegződtek:

0,4x+0,8(10-x)=5

0,4x+8-0,8x=5

3=0,4x

x=7,5


7,5 liter 40%-os és 2,5 liter 80%-os alkoholt öntöttek össze

2020. márc. 18. 17:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!!
2020. márc. 18. 17:04
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

2.

A háromjegyű szám 10a+3.

A másik szám: 300+a.

10a+3-300-a=162

9a=459

a=51

A szám 513. A másik szám 351.

513-351=162

2020. márc. 18. 17:06
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

A túra hossza x km.


2/5x+1/3x+24=x

6x+5x+360=15x

11x+360=15x

360=4x

x=90

2020. márc. 18. 17:10
 8/10 anonim ***** válasza:

4. A távolság x km.

autó xkm 2,5h x/2,5km/h

terherautó xkn 3h x/3km/h


x/2,5-12=x/3

3x-90=2,5x

0,5x=90

x=180

2020. márc. 18. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:

A szélesség x méter.

x(x+12)2=1368

x^2+12x-684=0

x=20,83

2020. márc. 18. 17:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Az árut x euróért vette, ekkor


x(1+x/100)=39

1/100*x^2+x-39=0

x=30

2020. márc. 18. 17:29