Nem csak a megoldás kellene, hanem a levezetés is, aki leírja, annak örök hála!
Feladat: (arányosságok)
Egy zenekarban van 5 hegedűs, 2 gitáros, 3 nagybőgős.
Ugye H:G:N=5:3:3
A zenekarban összesen 100-an vannak.
Hányan vannak a:
H:
G:
N:?
2019. nov. 13. 14:34
1/5 anonim válasza:
5+2+3 = 10 ember egy zenekar.
50+20+30 = 100.
2/5 anonim válasza:
Ugye H:G:N=5:3:3
itt ezt elírtad? vagy ezek az aránypárok?
3/5 anonim válasza:
elírta. 5:3:3 -al nem egész számok jönnek ki. Aztán gondolom nem 45 hegedűs plusz egy lábatlan hegedűs van a bandában. Az első megoldásod jó.
4/5 A kérdező kommentje:
Sry elírtam. 5:3:2
2019. nov. 14. 07:24
5/5 Gorgonzola válasza:
Ezt meglehet oldani sima egyenes arányossággal.
5+2+3=10
Ennek a tízszerese:
50:20:30
H:50
G:20
N:30