GreatLear kérdése:

Valaki segítene a matek házimba?


Nem csak a megoldás kellene, hanem a levezetés is, aki leírja, annak örök hála!


Feladat: (arányosságok)


Egy zenekarban van 5 hegedűs, 2 gitáros, 3 nagybőgős.


Ugye H:G:N=5:3:3

A zenekarban összesen 100-an vannak.

Hányan vannak a:

H:

G:

N:?



2019. nov. 13. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

5+2+3 = 10 ember egy zenekar.

50+20+30 = 100.

2019. nov. 13. 14:44
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Ugye H:G:N=5:3:3


itt ezt elírtad? vagy ezek az aránypárok?

2019. nov. 13. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
elírta. 5:3:3 -al nem egész számok jönnek ki. Aztán gondolom nem 45 hegedűs plusz egy lábatlan hegedűs van a bandában. Az első megoldásod jó.
2019. nov. 13. 15:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Sry elírtam. 5:3:2
2019. nov. 14. 07:24
 5/5 Gorgonzola válasza:

Ezt meglehet oldani sima egyenes arányossággal.


5+2+3=10

Ennek a tízszerese:

50:20:30

H:50

G:20

N:30

2019. nov. 14. 18:51