Valaki segítene kiszámítani ezeket? (matek) !FONTOS!


65-x<0

2, │3x-8│=7

3, 5x-y=2; fejezd ki az y-t! y=………

4, 20 km 40%-a?

5, 2(x-3)x=0

6, - 2x<6

7, A-nál 6-tal nagyobb szám: ………………….



2020. máj. 20. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

1. x>65

2. 3x-8=7 => x1=5, 3x-8=-1 => x2=1/3

3. y=5x-2

4. 20*0,4=8

5. x1=0, x2=3

6. 2x>-6 => x>-3

7. A+6

2020. máj. 20. 09:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Örök hálám!
2020. máj. 20. 10:10