2020. máj. 15. 12:25
1/7 anonim válasza:
Hát vajon mennyivel kell szorozni a 36-ot, hogy 9-et kapj? Ezen töprengj!
2/7 anonim válasza:
A mértani sorozat fogalmát nem tudod vagy a kvócienst (q)? Ha mindkettőt tudod, akkor felírod az egyenletet, és megoldod.
36 × q = 9
Azért ez csak mennifog.
3/7 A kérdező kommentje:
nem tudom :((
2020. máj. 15. 12:42
4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2020. máj. 15. 12:44
5/7 anonim válasza:
Egy egyenletet nem tudsz megoldani? Hanyadikos vagy?
6/7 anonim válasza:
A helyedben elolvasnám a matek könyvet. Ha nem érted, olvasd újra. Kitartás nélkül nem fog menni, ráadásul hidd el, egyébként egy életre maradsz hülye.
7/7 anonim válasza:
Mértani sorozat tagjait úgy számoljuk ki, hogy az első tagot megszorozzuk egy számmal, és így megkapjuk a másodikat. Ha azt is megszorozzuk ugyanazzal a számmal, megkapjuk a harmadikat.
Ebben az esetben az a kérdés, hogy mi az a szám, amivel szorzunk.
Ahogy feljebb írták, 36*q=9 tehát q=9/36=1/4
A kvóciens 1/4.
Le tudod ellenőrizni, hiszen 36*1/4=9.