Mennyi a mértani sorozat kvóciense, ha első tagja 36, második tagja 9?


2020. máj. 15. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Hát vajon mennyivel kell szorozni a 36-ot, hogy 9-et kapj? Ezen töprengj!
2020. máj. 15. 12:26
 2/7 anonim ***** válasza:

A mértani sorozat fogalmát nem tudod vagy a kvócienst (q)? Ha mindkettőt tudod, akkor felírod az egyenletet, és megoldod.

36 × q = 9

Azért ez csak mennifog.

2020. máj. 15. 12:34
 3/7 A kérdező kommentje:
nem tudom :((
2020. máj. 15. 12:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2020. máj. 15. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyenletet nem tudsz megoldani? Hanyadikos vagy?
2020. máj. 15. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
A helyedben elolvasnám a matek könyvet. Ha nem érted, olvasd újra. Kitartás nélkül nem fog menni, ráadásul hidd el, egyébként egy életre maradsz hülye.
2020. máj. 15. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mértani sorozat tagjait úgy számoljuk ki, hogy az első tagot megszorozzuk egy számmal, és így megkapjuk a másodikat. Ha azt is megszorozzuk ugyanazzal a számmal, megkapjuk a harmadikat.

Ebben az esetben az a kérdés, hogy mi az a szám, amivel szorzunk.

Ahogy feljebb írták, 36*q=9 tehát q=9/36=1/4

A kvóciens 1/4.

Le tudod ellenőrizni, hiszen 36*1/4=9.

2020. máj. 18. 11:03