Matematika sorozatok feladat? 1. Egy párossok tagból álló mértani sorozatnál, ha minden elemet összeadunk, akkor az összeg háromszorosa lesz annak az összegnek, amikor csak a páratlan sorszámú tagokat adjuk össze. Mekkora a sorozat kvóciense?


2017. máj. 21. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

legyen A=a1+a3+a5+...

és B=a2+a4+a6+...


ekkor értelemszerűen:

(1) q*A=B

valamint

(2) S=A+B


a feltétel szerint:

S=3A

így (2) miatt:

A+B=3A

B=2A


(1) alapján ezért q=2

2017. máj. 21. 20:26
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Valamit elnézett az első válaszoló. q=3 a válasz.
2017. máj. 21. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Elnézést! Én néztem el a szöveget.
2017. máj. 21. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


:) na azért!

akkor nem pontozlak le :)

2017. máj. 21. 22:43