2017. máj. 21. 20:03
1/4 anonim válasza:
legyen A=a1+a3+a5+...
és B=a2+a4+a6+...
ekkor értelemszerűen:
(1) q*A=B
valamint
(2) S=A+B
a feltétel szerint:
S=3A
így (2) miatt:
A+B=3A
B=2A
(1) alapján ezért q=2
2/4 anonim válasza:
Valamit elnézett az első válaszoló. q=3 a válasz.
3/4 anonim válasza:
#2 vagyok. Elnézést! Én néztem el a szöveget.
4/4 anonim válasza:
#1 vagyok:
:) na azért!
akkor nem pontozlak le :)