Régen vállra akasztott rúdon vitték a vizes kamrákat.A rúd hossza 1,5 m. Hol kell vállra venni a rudat, ha az egyik vödör 10, a másik 15 literes, és a vödrök tömege 1 kg?


2020. máj. 14. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

M = F * k, ahol

M: forgatónyomaték

F: erő

k: erőkar

Úgy célszerű vinni a rudat, hogy a két oldalon egyenlő legyen a forgatónyomaték.

2020. máj. 14. 11:42
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben értem, akkor ugye F1=110N, F2=160N. Felírhatjuk ezt az egyenletet, hogy F1*k1=F2*k2. Az F-eket betudom helyetessíteni, viszont két k-t nem tudom kiszámolni, mivel két ismeretlen van benne. Mit kell itt tenni?
2020. máj. 14. 12:36
 3/3 anonim válasza:

Van még egy egyenleted: k1+k2=1,5m

Vagyis k1=1,5m-k2

Ez alapján az általad felírt egyenletbe behelyettesítve:

Szumma M az A pontra felírva (ez a "vállad" helye): 110N*(1,5m-k2)=160N*k2

k2=0,61m

k1=0,89m

2020. júl. 13. 09:26