2020. máj. 14. 11:35
1/3 anonim válasza:
M = F * k, ahol
M: forgatónyomaték
F: erő
k: erőkar
Úgy célszerű vinni a rudat, hogy a két oldalon egyenlő legyen a forgatónyomaték.
2/3 A kérdező kommentje:
Rendben értem, akkor ugye F1=110N, F2=160N. Felírhatjuk ezt az egyenletet, hogy F1*k1=F2*k2. Az F-eket betudom helyetessíteni, viszont két k-t nem tudom kiszámolni, mivel két ismeretlen van benne. Mit kell itt tenni?
2020. máj. 14. 12:36
3/3 anonim válasza:
Van még egy egyenleted: k1+k2=1,5m
Vagyis k1=1,5m-k2
Ez alapján az általad felírt egyenletbe behelyettesítve:
Szumma M az A pontra felírva (ez a "vállad" helye): 110N*(1,5m-k2)=160N*k2
k2=0,61m
k1=0,89m