M. Almát szüretelt, leszedett 3 kosár,5 láda,7 vödör almát, de így sem sikerült a tervezett 150 kg. Mennyi alma férhetett egy kosárba, ha a ládákba 2,5 kg híján 4-szer annyit fér, mint a kosarakba, a vödrörbe 10 kg-val kevesebb, mint a ládákba?

Matek házi, kérnék pici segítséget. Levezetést ís írnátok hozzá?
2017. márc. 4. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

3*x + 5*((4*x)-2,5) + 7*((4*x)-2,5-10) = 150

3*x + 20*x – 12,5 + 28*x – 87,5 = 150

51 * x – 100 = 150 ]← +100

51 * x = 250 ]← :51

x = 4,│9019607843137254│…


x → 4,9 kg


Kosárba: 4,9 kg ◄ v á l a s z

Ládába: 4*4,9 – 2,5 = 17,1 kg

Vödörbe: 17,1 – 10 = 7,1 kg


E l l e n ő r z é s :

3*4,9 + 5*17,1 + 7*7,1 = 149,9 kg.

2017. márc. 5. 14:34
 2/3 anonim ***** válasza:
én ezt nem értem.
2017. márc. 6. 02:33
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
különben az almaszüretelő bizniszben ilyen kérdésekkel sosem fogsz találkozni. teljesen életidegen, poros könyvtárak hátsó szobályában fognak ilyen kérdéseket feltenni a matematika szakos egyetemi professzor barátaid, akik ráérnek ilyesmit kitalálni, mert se almát se szüretelnek se nőt nem döngetnek, és egysesített erővel fogjátok különben elég okos gyerekek érettségijét ellehetetleníteni és csomó ember életét keseríteni. üdv!
2017. márc. 6. 10:39