Matek házi, kérnék pici segítséget. Levezetést ís írnátok hozzá?2017. márc. 4. 19:54
1/3 anonim válasza:
3*x + 5*((4*x)-2,5) + 7*((4*x)-2,5-10) = 150
3*x + 20*x – 12,5 + 28*x – 87,5 = 150
51 * x – 100 = 150 ]← +100
51 * x = 250 ]← :51
x = 4,│9019607843137254│…
x → 4,9 kg
Kosárba: 4,9 kg ◄ v á l a s z
Ládába: 4*4,9 – 2,5 = 17,1 kg
Vödörbe: 17,1 – 10 = 7,1 kg
E l l e n ő r z é s :
3*4,9 + 5*17,1 + 7*7,1 = 149,9 kg.
3/3 anonim válasza:
különben az almaszüretelő bizniszben ilyen kérdésekkel sosem fogsz találkozni. teljesen életidegen, poros könyvtárak hátsó szobályában fognak ilyen kérdéseket feltenni a matematika szakos egyetemi professzor barátaid, akik ráérnek ilyesmit kitalálni, mert se almát se szüretelnek se nőt nem döngetnek, és egysesített erővel fogjátok különben elég okos gyerekek érettségijét ellehetetleníteni és csomó ember életét keseríteni. üdv!