2018. szept. 9. 14:58
1/1 anonim válasza:
Váltsuk át a mértékegységeket! 10 l = 10 dm³ = 10 000 cm³
Nézzük meg, mekkora egy 10 000 cm³ térfogatú vízoszlop magassága! V = r² * π * m, tehát:
m = V / r² / π = 10 000 cm³ / 0,391 cm² / 3,14 = 8 145 cm
Ez a 8 145 cm vízoszlop 30 másodperc alatt jön ki a csapból. v = s / t = 81,45 m / 30 s = 2,715 m/s