10 literes vödör fél p alatt telik meg vízzel. A cső átmérője 1,25cm. Mekkora a víz sebessége?


#fizika #vödör #10 lier
2018. szept. 9. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Váltsuk át a mértékegységeket! 10 l = 10 dm³ = 10 000 cm³

Nézzük meg, mekkora egy 10 000 cm³ térfogatú vízoszlop magassága! V = r² * π * m, tehát:

m = V / r² / π = 10 000 cm³ / 0,391 cm² / 3,14 = 8 145 cm

Ez a 8 145 cm vízoszlop 30 másodperc alatt jön ki a csapból. v = s / t = 81,45 m / 30 s = 2,715 m/s

2018. szept. 9. 15:19