Egy orkán sebessége 40m/s. Mennyi idő alatt "söpör" végig egy 480km-es útszakaszon?

2018. aug. 12. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Buta!
2018. aug. 12. 16:08
 2/4 anonim ***** válasza:
v=d/t, ahol "v" a sebesség, "d" a távolság, "t" pedig az idő. Behelyettesítesz és kész.
2018. aug. 12. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:

40m/s=> ha 1h-->3600s 1m/s=3,6km/h akkor 40m/s = 144km/h


v=s/t

144=480/t /*t

144*t=480

t=3,33 h

2018. aug. 12. 23:11
 4/4 anonim ***** válasza:
3 óra 19 perc 8 másodperc alatt.
2018. aug. 13. 01:53