Az autós mindkét útszakaszon egyenletes sebességgel haladt. A. , Mekkora volt az első útszakaszon a sebesség, ha fél órát töltött pihenéssel? B. , Legfeljebb mennyi időt pihenhetett, ha az első szakaszon 100km\h volt a sebességhatár.

1 autósnak 5 óra alatt kell megtennie egy 400 km-es utat.2 óra után megáll pihenni, majd az út hátralevő részét 20 km/h-val nagyobb sebességgel teszi meg. Az autós mindkét útszakaszon egyenletes sebességgel haladt.
2011. jan. 24. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A;

1.óra: 77,78 km/h

2.óra: 77,78 km/h

3.óra: 48,89 km/h

4.óra: 97,78 km/h

5.óra: 97,78 km/h

2011. jan. 24. 19:49
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

A.

A megoldás lépései : v-sebességgel megy az első szakaszon

s(1) utat tesz meg

v=s(1)/2 és s(1)=400-s(2)

v+20=s(2)/2,5


(400-s(2))/2+20=s(2)/2,5



innen s(2)=2200/9 km


v=(2200/9)/2,5-20 = 77,78 km/h


B.


v=100=s(1)/2 s(1)= 200 km

v(2)=120 =200/t innen t=200/120 =1,667 óra 100 perc


5 óra-2 óra-1,667 óra = 1.333 óra = 80 perc a lehetséges pihenőidő

2011. jan. 24. 22:41