Sebesség, idő, távolság, hogyan kell kiszámolni ha adott 2 szám? (Matek)


pl: 50 km/h sebességgel haladva hány perc alatt teszünk meg 8 km-t?


vagy ha 140 km-t, 180 perc alatt tettünk meg akkor milyen sebességgel haladtunk?


illetve 20 km/h sebességgel 15 perc alatt hány km-t tudunk megtenni.


Nem az eredmény érdeke, hanem az, hogy hogyan kell ezeket kiszámolni.

köszi.


2010. dec. 27. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

v=s/t


v-sebesség

s-út

t-idő

2010. dec. 27. 18:17
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Mértékegységekre ügyelj!


pl. ha m/s a sebesség, akkor az idő is s-ben legyen vagy az út méterben


Lehet dummy komment volt, de még így gimnáziumban is előfordul hogy valaki itt rontja el.

2010. dec. 27. 20:13
 3/4 anonim válasza:
100%

s=v*t

t=s/v

v=s/t

ezek segítenek :)

2010. dec. 28. 13:33
 4/4 anonim válasza:

Elosztod a távolságot az idővel.


Pl.: 10km

1óra alatt


10/1=10


10km/h-ás sebesség



és egy banánhély :P

2013. szept. 30. 15:02