pl: 50 km/h sebességgel haladva hány perc alatt teszünk meg 8 km-t?
vagy ha 140 km-t, 180 perc alatt tettünk meg akkor milyen sebességgel haladtunk?
illetve 20 km/h sebességgel 15 perc alatt hány km-t tudunk megtenni.
Nem az eredmény érdeke, hanem az, hogy hogyan kell ezeket kiszámolni.
köszi.
2010. dec. 27. 18:01
2/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Mértékegységekre ügyelj!
pl. ha m/s a sebesség, akkor az idő is s-ben legyen vagy az út méterben
Lehet dummy komment volt, de még így gimnáziumban is előfordul hogy valaki itt rontja el.
3/4 anonim válasza:
s=v*t
t=s/v
v=s/t
ezek segítenek :)
4/4 anonim válasza:
Elosztod a távolságot az idővel.
Pl.: 10km
1óra alatt
10/1=10
10km/h-ás sebesség
és egy banánhély :P