Egy vezeték átmérője 8cm. A víz áramlási sebessége 6m/S. Milyen átmérőjű cső kell ahhoz, hogy a kiaramlasi sebessége 24m/S legyen?

2018. máj. 18. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első csőben a térfogatáram: Iv=A*v=r^2*pí*6=0,03 m3/s

A második csőre: Iv=A*v innen már gondolom megy.

2018. máj. 18. 22:51
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen. Kis egyenletrendezés:4 cm
2018. máj. 19. 07:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Illetve:4.52mm
2018. máj. 19. 07:23