A rézvezeték keresztmetszete 1,5mm^2, hossza 34m, mennyi a vezeték ellenállása 20celsious-on és 32 celsiuson?


a réz: α=0,0039 1/K


Valaki ebben a számításban tudna segíteni?

És kérem szépen ha nem lenne gond levezetve :)



2016. okt. 8. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

ró = 1,678 * 10^-8 Ωm = 0,0167 Ω*mm^2/m

A = 1.5 mm^2

l = 34m

α = 0,0039 1/K (1/C)


T1 = 20 C esetén:

R = (ró*l/A)*(1+α*(T1-20 C)) = ró*l/A = 0.0167 Ω*mm^2/m * 34m / 1.5 mm^2 = 0.379 Ω


T1 = 32 C esetén:

ugyanez, csak itt ugye játszik a (1+α*(T1-20 C)) tag is. Behelyettesítesz, összeszorzod.

2016. okt. 8. 16:13