a réz: α=0,0039 1/K
Valaki ebben a számításban tudna segíteni?
És kérem szépen ha nem lenne gond levezetve :)
2016. okt. 8. 15:50
1/1 anonim válasza:
ró = 1,678 * 10^-8 Ωm = 0,0167 Ω*mm^2/m
A = 1.5 mm^2
l = 34m
α = 0,0039 1/K (1/C)
T1 = 20 C esetén:
R = (ró*l/A)*(1+α*(T1-20 C)) = ró*l/A = 0.0167 Ω*mm^2/m * 34m / 1.5 mm^2 = 0.379 Ω
T1 = 32 C esetén:
ugyanez, csak itt ugye játszik a (1+α*(T1-20 C)) tag is. Behelyettesítesz, összeszorzod.