Mekkora az így kapott vezeték ellenállása?

Egyenletes keresztmetszetű és anyageloszlású huzal ellenállása R. A vezeték 3/7-ed részét visszahajtjuk, majd a visszahajtott részt a végétől számított 1/3-ában ismét visszahajtjuk. Minden szakasz ki van feszítve, a vezetékszakaszok szigeteletlenek és egymáshoz simulnak. Mekkora az így kapott vezeték ellenállása, ha R = 100 ohm?

2015. febr. 24. 17:19
 1/7 Tom Benko ***** válasza:
Kis számolgatással kijön. \frac{R_1}{R_2}=\frac{l_1}{l_2} és \frac{R_1}{R_2}=\frac{A_2}{A_1}.
2015. febr. 25. 18:10
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy kicsit bővebben? Nem ismerem ezt a jelölést: "frac".
2015. febr. 26. 12:59
 3/7 Tom Benko ***** válasza:

[link]

Ide írd be

2015. febr. 27. 07:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Így már értem... , de még mindig nem tom mit jelölsz l1-gyel és l2-vel, valamint A2-vel és A1-gyel!
2015. febr. 27. 18:06
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
l a hossz, A a vastagság
2015. febr. 28. 09:11
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt gongoltam, de melyik hossz, és vastagság? Számszerűen nem tudnád megadni?
2015. febr. 28. 13:01
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Nincs külön számszerűség, mert az eredeti hosszat sem ismerjük, így arányokkal kell dolgozz. De le is rajzolhatod, minden darabkát külön ellenállással helyettesítve.
2015. márc. 1. 09:08