Egyenletes keresztmetszetű és anyageloszlású huzal ellenállása R. A vezeték 3/7-ed részét visszahajtjuk, majd a visszahajtott részt a végétől számított 1/3-ában ismét visszahajtjuk. Minden szakasz ki van feszítve, a vezetékszakaszok szigeteletlenek és egymáshoz simulnak. Mekkora az így kapott vezeték ellenállása, ha R = 100 ohm?2015. febr. 24. 17:19
1/7 Tom Benko válasza:
Kis számolgatással kijön. \frac{R_1}{R_2}=\frac{l_1}{l_2} és \frac{R_1}{R_2}=\frac{A_2}{A_1}.
2/7 A kérdező kommentje:
Egy kicsit bővebben? Nem ismerem ezt a jelölést: "frac".
2015. febr. 26. 12:59
4/7 A kérdező kommentje:
Így már értem... , de még mindig nem tom mit jelölsz l1-gyel és l2-vel, valamint A2-vel és A1-gyel!
2015. febr. 27. 18:06
6/7 A kérdező kommentje:
Azt gongoltam, de melyik hossz, és vastagság? Számszerűen nem tudnád megadni?
2015. febr. 28. 13:01
7/7 Tom Benko válasza:
Nincs külön számszerűség, mert az eredeti hosszat sem ismerjük, így arányokkal kell dolgozz. De le is rajzolhatod, minden darabkát külön ellenállással helyettesítve.