Segítsetek légyszi ezen múlik az évvégi fizika jegyem :(2018. jún. 3. 12:42
3/4 anonim válasza:
Előző vagyok.
Ideális gázokra érvényes:
E=f/2 * N * k * T
E az energia, f a szabadsági fok, N a részecskeszám, k a Boltzmann állandó, T a hőmérséklet Kelvin-ben.
Ha ideális a gáz, akkor f=3. A feladat szerint 1 db részecske van.
E=3/2 * 1 * k * (273+19) Számold ki.
A részecske kinetikus energiája:
E=1/2 * m * v^2
Az elsőnek kiszámított értéket ide berakod a tömeggel együtt, átrendezed gyökötvonsz és megkapod az átlag sebességet.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2018. jún. 4. 16:31