Mekkora az ideális gáz részecskéinek átlagos sebessége, ha egy részecske tömege 2,85*10^-26 kg és a gáz hőmérséklete 19 C-fok?

Segítsetek légyszi ezen múlik az évvégi fizika jegyem :(

2018. jún. 3. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
rip
2018. jún. 3. 13:25
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?
2018. jún. 3. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ideális gázokra érvényes:


E=f/2 * N * k * T

E az energia, f a szabadsági fok, N a részecskeszám, k a Boltzmann állandó, T a hőmérséklet Kelvin-ben.



Ha ideális a gáz, akkor f=3. A feladat szerint 1 db részecske van.


E=3/2 * 1 * k * (273+19) Számold ki.



A részecske kinetikus energiája:



E=1/2 * m * v^2



Az elsőnek kiszámított értéket ide berakod a tömeggel együtt, átrendezed gyökötvonsz és megkapod az átlag sebességet.

2018. jún. 3. 22:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2018. jún. 4. 16:31