Matek: Másodfokú egyenletek megoldóképlet nélkül?

Valaki el tudná nekem magyarázni, légyszi érthetően, hogy az illető hogyan is jutott a második sorhoz az elsőből? [link] Nagyon légyszi érthetően. Köszönöm szépen!

2020. máj. 12. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljes négyzetté alakítás.

[link]

2020. máj. 12. 12:28
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
x^2-6x+8=(x-3)^2+8-9=(x-3)^2-1
2020. máj. 12. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:
CASIO
2022. febr. 14. 19:08
 4/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=oWFRU-ula-A

van itt több más mód is bemutatva

2022. febr. 16. 11:50