A feladat: [link]


Hogyan? Csebisev egyenlőtlenség. Ha az 1-(1/t^2)=0,8 és visszaszámolom nem jön ki olyan megoldás ami választható lenne. Ez jött ki a végén hogy 30 = gyök(5) * D(X)


Köszönöm ha segítesz.



2020. máj. 10. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

F(280)-F(220)=0,8

Szigma a szórás.

FI a standard normális eloszlás Eloszlás függvénye.

FI((280-250)/szigma)-FI((220-250)/szigma)=0,8

FI(30/szigma)-FI(-30/szigma)=0,8

2FI(30/szigma)-1=0,8

FI(30/szigma)=0,9

[link]

30/szigma=1,28

sigma=30/1,28=23,44

2020. máj. 10. 17:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Isten király vagy, köszönöm
2020. máj. 10. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a feleségemnek is meg kéne írnod! Nagyon szívesen!
2020. máj. 10. 17:35