A feladat: [link]
Hogyan? Csebisev egyenlőtlenség. Ha az 1-(1/t^2)=0,8 és visszaszámolom nem jön ki olyan megoldás ami választható lenne. Ez jött ki a végén hogy 30 = gyök(5) * D(X)
Köszönöm ha segítesz.
2020. máj. 10. 17:07
1/3 anonim válasza:
F(280)-F(220)=0,8
Szigma a szórás.
FI a standard normális eloszlás Eloszlás függvénye.
FI((280-250)/szigma)-FI((220-250)/szigma)=0,8
FI(30/szigma)-FI(-30/szigma)=0,8
2FI(30/szigma)-1=0,8
FI(30/szigma)=0,9
30/szigma=1,28
sigma=30/1,28=23,44
2/3 A kérdező kommentje:
Isten király vagy, köszönöm
2020. máj. 10. 17:23
3/3 anonim válasza:
Ezt a feleségemnek is meg kéne írnod! Nagyon szívesen!