Csonkakúp magasságának kiszámítása alkotóból és alsó, felső fedőlapból?


Átmérője az alsó fedőlapnak 3 cm a felsőnek 1 cm alkotója 2 cm.

Magasság=?

Térfogat=?



2020. máj. 2. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Érettségin használhatsz függvénytáblázatot, abban benne van a képlet amit használni kell ide.
2020. máj. 2. 12:13
 2/2 anonim ***** válasza:

A két átmérő különbségének a fele: (3-1)/2=1.


[link]

m^2+1^2=2^2

m=sqrt(3)


[link]

Helyettsíts be!

2020. máj. 2. 15:49