Hogy kell megoldani? Adjuk meg az alfa konkáv szög többi szögfüggvényének értékét az alfa szög kiszámítása nélkül?

Cos alfa = 0,6
2020. ápr. 2. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:

sin(alfa)=-sqrt(1-cos^2(alfa))=-sqrt(0,64)=-0,8

A - a konkávság miatt van.

tg(alfa)=sin(alfa)/cos(alfa)=-4/3

ctg(alfa)=1/tg(alfa)=-3/4

2020. ápr. 2. 14:07