Cos alfa = 0,62020. ápr. 2. 13:14
1/1 anonim válasza:
sin(alfa)=-sqrt(1-cos^2(alfa))=-sqrt(0,64)=-0,8
A - a konkávság miatt van.
tg(alfa)=sin(alfa)/cos(alfa)=-4/3
ctg(alfa)=1/tg(alfa)=-3/4