Egyenes meredekségének kiszámítása az egyenes irányszögéből?


Hogyan tudom kiszámítani a meredekséget? "Egy egyenes irányszöge 30°. Számítsd ki a meredekségét, írd fel egy lehetséges irány- és normálvektorát."

Előre is köszönöm a segítséget.


2020. ápr. 25. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
tg(30°)=gyök(3)/2
2020. ápr. 25. 14:55
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. ápr. 25. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi gyök3/3 elírtam, de ha szöget kell számolj akkor egyszerűen ez mindig a tangese, beírod a számológépbe hogy tg30 és akkor kiadja
2020. ápr. 25. 14:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogy elírtad, de semmi gond, innen már meglesz. Köszönöm még egyszer!
2020. ápr. 25. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2020. ápr. 25. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

sqrt(3)/3=v2/v1 => irányvektor v(3; sqrt(3))


A normálvektor az irányvektor 90°-os elforgatottja:

n(-sqrt(3); 3)

2020. ápr. 25. 15:41
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Közben megcsináltam, de így már tudom ellenőrizni is; jó lett szerencsére.

Köszönöm szépen!

2020. ápr. 25. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem szerencsére, hanem azért, mert jól számoltál.
2020. ápr. 25. 15:55