Adva van egy egyenes kúp, melynek magassága 6 cm, alkotója 6gyök (2) cm, nyílásszöge 90°, alaplapjának sugara 6 cm. Határozd meg a beírt kör sugarát!?

2020. ápr. 20. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit sok adatot adtál meg.

A tengelymetszet hártomszög területe: T=12*6/2=36

A háromszög kerülete: K=12(1+sqrt(2)),

félkerülete: s=6*(1+sqrt(2))

T=r*s

r=T/s=36/(6*(1+sqrt(2))=6/(1+sqrt(2))=6*(sqrt(2)-1)

2020. ápr. 20. 15:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 23. 20:36