Két egyenes metszéspontja, Hogyan kezdhetnék neki? (holnaputánra kell)


Adott az f(x)=5x -3 és a g(x)=3x+1 függvény.

a) Ábrázoljuk a függvényeket ugyanabban a koordinátarendszerben!

b) Határozzuk meg a metszéspontjukat!



2020. ápr. 20. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a)

[link]

[link]


b)

5x-3=3x+1

2x=4

x=2

f(2)=5*2-3=7

A metszéspont: (2,7)

2020. ápr. 20. 16:02